Witamina C nie tylko na objawy przeziębienia

O właściwościach, jakie niesie za sobą naturalna witamina C, uczymy się już w szkole oraz słyszymy o tym w domu. To właśnie po nią sięgamy, kiedy zaobserwujemy w naszym organizmie pierwsze objawy przeziębienia, co jest powszechną reakcją, gdyż naturalna witamina C skutecznie oddziałuje na komórki układu odpornościowego i pobudza je do działania. Trzeba jednak pamiętać, że na tym jej rola się nie kończy. 

Naturalne pobudzenie kolagenu 

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak naturalna witamina C, czy też witamina B complex, K2, K2 MK7, B3, D3, B12 i inne działają na nasz organizm. Wynika to z niewiedzy, którą warto wzbogacać, gdyż w przyszłości może się to przysłużyć naszym ciałom, jak i jakości życia. Naturalna witamina C, oprócz walki z wolnymi rodnikami, uczestniczy również w syntezie kolagenu. Dzięki jej wsparciu i odpowiedniemu poziomowi jesteśmy w stanie polepszyć chociażby kondycję naszej skóry (będzie ona bardziej jędrna i zdrowa), pożegnać się z bólem mięśni po ciężkich treningach, czy też zadbać o stawy, narażone szczególnie w momencie, gdy ktoś prowadzi aktywny tryb życia. 

Zapobiega  drobnym dolegliwościom 

Naturalna witamina C pomaga nam również na co dzień walczyć z drobnymi dolegliwościami, które nieraz uprzykrzają nam życie. Mowa tu chociażby o krwawiących i opuchniętych dziąsłach, zbyt często powstających siniakach, czy też niegojących się ranach. Aby o tym zapomnieć, należy urozmaicić swoją dietę o składniki bogate w witaminę C lub też zdecydować się na jej suplementację, którą można dodatkowo uzupełnić chociażby o żelazo, selen, chrom w tabletkach, mangan suplement,  l karnitynę, jaki i koenzym Q10 oraz kwas alfa liponowy. Warto dowiedzieć się o przypisanym tym substancjom właściwościach, by mieć większość świadomość ewentualnych niedoborów i podjąć odpowiednie działania, mające na celu polepszyć kondycję całego organizmu.