Postaw na sprawdzoną witaminę C

Czy naturalna witamina C, występująca w różnych formach, zawsze działa na nas tak samo? Oczywiście, że nie. Nie liczy się tylko i wyłącznie jej ilość, zawarta w danym produkcie czy też suplemencie, ale i to, jak w późniejszej fazie przedostaje się ona do naszego organizmu, co wcale nie jest oczywiste. Z poniższego wpisu dowiesz się dlaczego. 

Działanie naturalnej witaminy C w dużych dawkach 

Dostarczana do naszego organizmu naturalna witamina C jest zazwyczaj obecna w pełnowartościowych produktach spożywczych, jak i w suplementach, podobnie jak chociażby witamina B complex, K2, K2 MK7, B3, D3, B12 i inne. Czy jej jednorazowe, duże stężenie, dobrze jest przez nas przyswajane? Odpowiedź brzmi nie. Należy pamiętać o tym i mieć zawsze na uwadze, że organizm ludzki bardzo słabo toleruje kwas askorbinowy, dostarczany w dużych ilościach na jeden raz. Naturalna witamina C i jej stężenie, jakie tolerują nasze nerki, mieści się w granicy 100 mg. Jeżeli przekroczy się ten próg, wszystko zostaje wydalone z naszego organizmu w postaci potu, czy też moczu, a ciało ludzkie nic na tym nie zyskuje. 

Jak zachować witaminę w organizmie 

Jeżeli chcemy by naturalna witamina C, przyjmowana przez nas w formie sprawdzonej suplementacji, pozostawała w naszych organizmach na dłużej, to należy postawić na sprawdzone rozwiązania. Warto zapoznać się chociażby z opisem danego produktu. Na rynku znajdują się specjalnie przygotowane suplementy w formie tabletek, których matrycowa budowa pozwala na stopniowe rozkładanie się i rozciągnięte w czasie uwalnianie substancji czynnej. Dzięki temu stężenie witaminy C nigdy jednorazowo nie przekroczy ustalonych norm, a będzie przez długi czas utrzymywać się na optymalnym poziomie. Jeżeli ktoś podjął już decyzję o tym, że chce wzbogacić swój organizm za pomocą suplementacji, jego uwadze nie może umknąć chociażby selen, glutation, chrom w tabletkach, mangan suplement, jak i kwas alfa liponowy, czy też l karnityna.